Mundekulla Musikfestival  18-21 aug, 2016

Torsdag 18 aug
Tid                                 Aktivitet                                                             Artist/Workshopledare
16.00                            Reception och cafe öppnar                            Incheckning
17.30-18.30                Kvällsmat                                                           Team Damian & Larissa
19.00                            Konsert - "Hyllning till Ted & Fred m.fl"         Janne Schaffer & Johan Boding
20.30                            Konsert - "Songs for Change"                        Dan Reed (Usa)
22.00                            Konsert - "In the spirit of Peace"                    Jennifer Ferguson-unplugged (SA)
22.30                            Journey of Pianosongs - Improvisation        Lars Magnus Österberg

Fredag 19 aug
07.30-8.30                    Yin Yoga                                                            Jenny Wessel

8.00-8.45                      Morning flute meditation                                 Jethro (Sacred Earth)

08.15-09.15                  Frukost                                                               Team Damian & Larissa

09:30-10.30                  Morgonsamling - alla                                      Peter, Anne, Jan Eric, Lars Magnus

11.00-12.30                  Sång workshop                                                Anders Nyberg+ Jenifer Ferguson
11.00-12.30                  Frigörande dans                                               Ann Sjöling
11.00-12.30                  Let the sunshine on…                                     Helena Blomljus
11.00-12.30                  Cirkus Workshop- alla åldrar                          Magnus Cirkusskola

12.30-13.30                 Lunch                                                                   Team Damian & Larissa

14.00-15.30                 Shine Sister och Kvinnocirkel                          Anne Solveig & Eva Cederblad
14.00-15.30                 När & Nuvaro-Frånvaro av stress(föreläsn)  Lilebil Andersen
14.00-15.30                 Man in mission - Manscirkel                            Peter Elmberg
14.00-15.30                Cirkelsamtal för tonåringar                               Bima Andén
14.00-15.30                Lekstund för barn                                               Anders Grossman och Sofie

16.00-17.30                 Meditation, music & chanting                         Sacred Earth
16.00-17.30                 Dream Big (föreläsn)                                        Staffan Taylor
16.00-17.30                 Filmvisning                                                         A new story
16.00-17.30                Sånglek för barn                                                Eva Cederblad

17.30-18.30                 Kvällsmat                                                           Team Damian & Larissa

19.00-20.00                 Konsert - Mirror of words                                  Markandeya feat. Jethro
20.15-21.30                 Konsert -Mundekulla & Mindfulness Songs  Anne Solveig & Peter Elmberg m.fl
21.45-22.45                 Konsert - Magical Mystery Tour                       Diane Paterson
23.00                             Konsert - The Nordic Enya                               Anja Hallner

Lördag 20 aug
07.30-08.30                 Kundalini Yoga                                                     Sabina Johansson

08.00-08.45                 Sång meditation (bhajans)                                Jan Eric Ström

08.15-09.15                 Frukost                                                                  Team Damian & Larissa

09.30-10.30                 Morgonsamling - alla                                          Peter, Anne, Jan Eric, Lars Magnus

11.00-12.30                 Kör workshop                                                       Anders Nyberg, Jenifer Ferguson
11.00-12.30                 Ensam Genom Iran-184 mil av tillit (föreläsn) Kristina Paltén
11.00-12.30                 Dynamic Meditation                                             Sebastian Mullaert
11.00-12.30                 Filmvisning                                                             A new story
11.00-12.30                 Cirkus Workshop                                                   Magnus Cirkusskola

12.30-13.30                 Lunch                                                                      Team Damian & Larissa

14.00-15.30                 Shine Sister - Körworkshop (för kvinnor)          Anne Solveig & Eva Cederblad
14.00-15.30                 Nia Dans                                                                Jenny Wessel
14.00-15.30                  Ayurveda – Indiens Läkekonst                          Åsa Nyström
14.00-15.30                 Teater workshop för ungdomar                          Anders Grossman
14.00-15.30                 Sagor för barn mellan 0-100 år                         Hanna och Jan Eric

16.00-17.30                 Heart Dance                                                          Deva Talasi Heartdance band
16.00-17.30                 Jag hade en gång en dröm (Föreläsn)             Khaled Alkhalil, Peter Elmberg
16.00-17.30                 Improvisations teater                                            Anders Grossman
14.00-15.30                 Cirkel Samtal för ungdomar                                Bima Andén
16.00-17.30                 Stillhet med måleri för barn                                 Åsa Nyström & Frans Kocken

17.30-18.30                 Kvällsmat                                                                Team Damian & Larissa

19.00-20.00                  Konsert - Queen of Soul                                      Bouchra Iramdane
20.15-21.15                  Konsert - Mantra                                                   Sacred Earth
21.30-21.45                  Shine sister choir konsert                                    Anne Solveig, Eva Cederblad
21.45-22.15                  Öppen Scen                                                           Meddela Peter om du vill sjunga
22.30-23.00                  Ljusvandring - alla                                               The New Story...
23.00                              Elektronisk dansmusik                                        Sebastian Mullaert (Aka Minilogue)

Söndag 21 aug
07.30-8.30                    Yin & Yan Yoga                                                      Tina Shilling

08.00-8.45                    Meditativ sång (Bhajans)                                     Jenny Wessel

08.15-09.15                  Frukost                                                                     Team Damian & Larissa

09:30-10.30                  Morgonsamling - alla                                            Peter, Anne, Jan Eric, Lars-Magnus

11.00-12.30                  Ceremonial Heart Workshop                               Deva Talasi Heartdance Band
11.00-12.30                  Engagemang & medvetenoptimism (föreläsn) Daniel Mendoza
11.00-12.30                  Vocal Praise - Singing workshop                        Diane Paterson (Usa)
11.00-12.30                  Vandring i Hållbarhetens Mundekulla               Berndt Elmberg
11.00-12.30                  Cirkus workshop                                                    Magnus Cirkusskola

12.30-13.30                  Lunch                                                                       Team Damian White

14.00-15.00                  The New Story                                                        Eldsjälsträff
14.00-15.00                  Frigörande dans                                                     Ann Sjöling
14.00-15.00                  Ljud Meditation                                                       Åsa Nyström
14.00-15.00                 Cirkus och föreberedelse                                      Förberedelse inför uppträdande

15.00-16.00                  Avslutning - alla                                                      Barnuppträdande,Mundekulladans
  
Med reservation för ändringar. Eventuella ändringar meddelas på anslagstavlan utanför receptionen