Mundekulla Musikfestival  8-12 aug, 2018
(Med reservation för ändringar. Inga dagsbiljetter säljes)

Tid                                     Aktivitet                                                               Artist/Workshopledare

Onsdag 8 aug
16.00                                 Reception och cafe öppnar                                  Incheckning
17.30-18.30                       Kvällsmat                                                            Team Stephanie
19.00                                 Invigning                                                               Peter Elmberg mfl
19.15-20.15                       Konsert                                                                 Thomas Di Leva
20.30-21.30                       Konsert                                                                 Perla och Jan Eric Ström
21.30-22.00                       Öppen Scen                                                         Meddela Peter om du vill bidra med ngt
22.15-23.00                       Konsert                                                                 Diane Paterson

Torsdag 9 aug
07.00-08.30                      Yoga Somatics                                                       Jenny Wessel & Björn Bolin
07.30-08.30                      Mindfulness                                                            Anja Thorkelsson
08.15-09.15                      Frukost                                                                 Team Stephanie
09:30-10.30                      Morgonsamling - alla                                             Peter, Anne, Jan Eric, Lars Magnus
10.45-12.15                      Lyssna till Intuitionen (föreläsning)                        Tomas Frankell
10.45-12.15                      Frigörande dans                                                     Ann Sjöling
10.45-12.15                      Cirkus Workshop- alla åldrar                                  Magnus Cirkusskola
12.20-12.30                      "Djembe jam" - Dansa loss innan lunch                 Lennart Hallström
12.30-13.30                      Lunch + Cafe Namaste                                        Team Stephanie/Team Märit 
14.00-15.30                      Mantra and Meditation workshop                           Sacred Earth
14.00-15.30                      Försonings workshop                                             Pel Rostam
16.00-17.30                      Gör drömfångare/talkingstick av skogens mtrl       Ann Helen Franksson
15.30-16.30                      Cafe Namaste                                                       Team Märit
16.00-19.00                      Receptionen öppen för nya deltagare                    Välkommen !!
16.30-17.30                      Uppleva din inre frid (föreläsning)                           Lasse Rydström
16.30-17.30                      Djembe workshop                                                   Lennart Hallström
16-30-17.30                      Cirkeldans                                                               Eva Cederblad
16-30-17.30                      Rundvandring på området                                       Berndt Elmberg
16.30-17.30                      Cirkus Workshop- alla åldrar                                   Magnus Cirkusskola
17.30-18.30                      Kvällsmat + Cafe Namaste                                   Team Stephanie / Team Märit
19.00-20.00                      Celebration - 20 års jubileum                                   Mundekulla teamet
20.00-20:45                      Konsert - En försoningsresa                                    Peter Elmberg, Jan Eric Ström mfl
21.00-21.45                      Konsert - Soul & Jazz night                                     Anna Christofferson
22.15-23.00                      Konsert - Songs from Kurdistan                              Sarbast Hasan, Thomas Eidrup

Fredag 10 aug
07.00-08.30                       Yoga                                                                        Tomas Frankell
07.30-08.30                       Mindfulness walk - "Plocka tistlar från hjärtat"         Nina Granbom
07.30-08.30                       Sång stund                                                               Eva Cederblad
08.15-09.15                       Frukost                                                                    Team Stephanie
09.30-10.30                       Morgonsamling - alla                                                Peter, Anne, Jan Eric, Lars Magnus
10.45-12.15                       Finn din väg genom försoning (föreläsning)             Lasse Rydström
10.45-12.15                       Frigörande dans och kreativt skrivande                   Ann Sjöling & Catarina
10.45-12.15                       Kvinnocirkel "Shine sister"                                       Anne Solveig, Eva Cederblad
10.45-12.15                       Cirkus Workshop                                                      Magnus Cirkusskola
12.20-12.50                       "Lunch Beat" - Dansa loss innan lunch                    Dj Sebastian Mullaert
12.30-13.30                       Lunch + Cafe Namaste                                          Team Stephanie / Team Märit
14.00-15.30                       Vad har vi för väder? (föreläsning)                           Pär Holmgren (Meteorolog)
14.00-15.30                       Det inre fredsarbetet - Om att nå inre försoning       Inez Berete Rubin 
14.00-15.30                       Från rullstol till nytt liv (ord och ton)                         Camilla Uddgren, Lars-Magnus Österberg
14.00-15.30                       Cirkelsamtal för ungdomar                                       Bi-Ma Andén
14.00-15.30                       Gör drömfångare/talkingstick av skogens mtrl         Ann Helen Franksson

15.30-16.30                       Cafe Namaste                                                         Team Märit
16.30-17.30                       Nia Dans                                                                  Jenny Wessel
16.30-17.30                       Lär känna "En kurs i mirakler"                                  Tomas Frankell & Anne Solveig
16.30-17.30                       #Me Too Spiral workshop (eng)                                Diane Paterson, Sheba
16.30-17.30                       Konstruktiv Journalistik                                             Anja Torkelsson
16.30-17.30                       Lek och skapa ditt kraftdjur                                       Anders Grossman, Sofie
17.30-18.30                       Kvällsmat / Cafe Namaste                                      Team Stephanie / Team Märit
19.00-20.00                       Konsert - Open up                                                    Jenny Wessel, B Bohlin, L-M Österberg
20.15-21.00                       Konsert - Open Road                                                Diane Patterson 
21.15-22.15                       Piano Songs of Miracles                                           Lars Magnus Österberg
21.15-22.15                       Jordton - Musical Journey                                         Lennart Hallström, Anders Grossman
22.30-24.00                       Konsert - Magical Mystery tour                                 Massive Vibes Live

Lördag 11 aug
07.00-08.30                      Yoga                                                                           Tomas Frankell
07.30-08.30                      Guidad försoningsworkshop                                       Inez Berete Rubin, Jan Eric Ström
 08.15-09.15                     Frukost                                                                       Team Stephanie
09.30-10.30                      Morgonsamling - alla                                                   Peter, Anne, Jan Eric, Lars Magnus
10.45-12.15                      Free your voice workshop                                           Sacred Earth
10.45-12.15                      Att leda med hjärtat/Självledarskap och drömmar      Lou Rossling / Staffan Taylor
10.45-12.15                      Nomad workshop                                                        Pel Rostam
10.45-12.15                      Cirkus Workshop                                                         Magnus Cirkusskola
12.20-12.50                      "Lunch Beat" - Dansa loss innan lunch                       Dj. Sebastian Mullaert
12.30-13.30                      Lunch + Cafe Namaste                                             Team Stephanie / Team Märit
14.00-15.30                      Den läkande leken (föreläsning om kreativitet)           Klas Parknäs
14.00-15.30                      Sång workshop                                                           Eva Cederblad
14.00-15.30                      Fördomar, utmaningar och försoning                          Cecilia & Petra Andersson
14.00-15.30                      Teater workshop för ungdomar                                   Anders Grossman
14.00-15.30                      Gör drömfångare/talkingstick av skogens mtrl            Ann Helen Franksson

15.30-16.30                      Cafe Namaste                                                            Team Märit
16.30-17.30                      Nia dans                                                                      Jenny Wessel 
16.30-17.30                      Shiatsu massage workshop                                        Stephanie Verstift
16.30-17.30                      Djembe Workshop                                                       Lennart Hallström
16.30-17.30                      Man in mission - för män                                             Peter Elmberg
16.30-17.30                      Lek och skapa ditt kraftdjur                                         Anders och Sofie
17.30-18.30                      Kvällsmat + Cafe Namaste                                       Team Stephanie / Team Märit
19.00-19.45                      En röst från hjärtat                                                       Bob Hansson
20.00-20.45                      Open Stage                                                                 Meddela Peter om du vill bidra med ngt
21.00-22:15                      Konsert - Music for innerpeace                                   Sacred Earth
22.15-23.00                      Ljusvandring - alla "Honoring the Ancestors"              Peter Elmberg mfl 
23.00-24.00                      Dans under stjärnorna                                                Dj Sebastian Mullaert

Söndag 12 aug
07.30-08.30                     Mindfulness                                                                   Anja Thorkelsson
07.30-08.30                     Cirkelsamtal om försoning                                            BiMa Andén
08.15-09.15                     Frukost                                                                        Team Stephanie
09:30-10.30                     Morgonsamling - alla                                                    Peter, Anne, Jan Eric, Lars Magnus
10.45-12.15                     SUNDAY SUMMIT                                                        Anne Solveig, T. Frankell, Berete, JES mfl
10.45-12.15                     Cirkus workshop                                                           Magnus Cirkusskola
12.20-12.50                     "Den du redan är"  Film om konst och försoning          Klas Parknäs (Filmvining)
12.30-13.30                     Lunch + Cafe Namaste                                              Team Stephanie  / Team Märit
14.00-15.00                     Kreativ workshop                                                          Bob Hansson
14.00-15.00                     Föreläsningskonsert "Att acceptera den man är"         Sofia Nylander
14.00-15.00                     Ecoliving- Mundekulla som modell (Eldsjälsträff)         Mundekulla teamet mfl
14.00-15.00                     Cirkus workshop                                                           Förberedelse inför uppträdande
15.15-16.00                     Avslutning - alla                                                            Barnuppträdande, Mundekulladans
16.00-17.00                     Cafe Namaste                                                             Team Märit

18.00                                "Efterhäng börjar + 1 dygn - Boka i receptionen         Peter Elmberg, Sacred Earth mfl

  Med reservation för ändringar. Eventuella ändringar meddelas på anslagstavlan utanför receptionen